Centrum karosářských oprav vozů Ford (CKO)

Naše Autorizovaná karosárna - Centrum karosářských oprav je projekt společnosti Ford Motor Company, zaměřený na opravy vozidel po dopravní nehodě. Celý postup opravy, od ohledání vozu a kalkulace předběžných nákladů, přes vyřízení formalit a likvidace pojistné události, až po samotnou opravu vozu za použití výhradně originálních ND Ford, je zpětně auditován nezávislou autoritou, společností DEKRA a.s. Splňujeme nejvyšší nároky na kvalitu prováděných oprav havárií vozidel podle aktuálních pracovních a technologických postupů.

Co Autorizovaná karosárna zákazníkům vozidel Ford přináší?

Bezpečnost posádky vozu je jedním z klíčových parametrů, na které Ford klade velký důraz! Způsob provedení opravy po nehodě má přímý vliv na funkčnost bezpečnostních prvků karoserie. 

  • Oprava je provedena pouze z originálních dílů a dle technologických postupů stanovených výrobcem. Přínos originálních ND je často opomíjen s cílem ušetřit finanční prostředky zakoupením neoriginálních dílů z produkce aftermarketu. Děje se tak často v případě havarijně nepojištěných vozidel po havárii. Samotné ceny originálních dílů se v posledních letech dostaly na úroveň neoriginálů, leckdy stojí nový nárazník i méně, než kvalitativně mnohem horší neoriginál. Použitím neoriginálních dílů automobil zhoršuje své technické a jízdní vlastnosti, ztrácí rovněž na ceně. Zajímavosti o této problematice se dočtete zde.
  • Cena opravy je kalkulována dle normočasů výrobce vozidla. Ke kalkulaci je použita aplikace SilverDat. Software je totožný se softwarem pojišťoven a cena kalkulace není rozporována s konečnou fakturou.
  • Podstupujeme dobrovolné každoroční testování kvality podle norem ISO 9001 se zaměřením právě na postup opravy a zákaznické procesy.
  • Záruka na práci a použíté díly je 3 roky - více se dočtete zde.

Jsme špičkově technologicky vybaveni, vše je podřízeno kvalitě opravy a všichni pracovníci, kteří se podílejí na opravách jsou pravidelně školeni a přezkušováni.

  • V roce 2008 jsme v souvislosti s uvedením nových modelů vozidel Ford na trh pořídili novou technologii - bodovou invertorovou svářečku. Umožňuje nám provádět opravy, kde je nutné dostatečně pevně provařit nové druhy ocelí. Nové modely Ford využívají plechové díly z vysokopevnostni (HSS) a ultravysokopevnostní (UHSS) oceli v oblasti A a B sloupků, použití těchto materiálů se dále rozšiřuje. Podstatně se zlepšuje torzní tuhost karosérií a zlepšuje se ochrana posádky při borcení karosérie, jsou-li při stavbě deformačních zón použity oceli HSS a UHSS. Ne každá automobilka podporuje následné opravy u vozidel vybavených touto technologií. Ford ano, proto Váš nový Ford opravíme a zachováme jeho technické vlastnosti, přičemž automobil jiné značky by již byl totální škoda. Naše svářečka je vybavena záznamem o průběhu svařování. Na paměťovou kartu se ukládají data o každém svařeném bodu - zejména hodnoty proudu, impedance a času.
  • V roce 2009 jsme inovovali vybavení naší lakovny a disponujeme nyní nejmodernější lakovací technologií, včetně nového lakovacího boxu.
  • V roce 2012 jsme rozšířili stanoviště lakovny o nejmodejnější sušící zařízení REVO. Realizujeme nyní větší objem zakázek za kratší dobu za použití vysoce kvalitních materiálů a zcela profesionálních technologií.
  • V současnosti používáme vysoce kvalitní laky Aquabase plus systému Nexa Autocolor.